€5.500,00

Tours Nearby Korçë-Drilon- Voskopojë , 2 ditë 5500 Lek

Check Availability

Available
Not Available
Selected

Overview

KORCË, VOSKOPOJË, TUSHEMISHT, DRILON

► 5, 12, 19, 24, 25, 26 Dhjetor

► Hotel Kocibelli (Korcë) – 5500 lekë
► Hotel Cavalioti (Voskopojë) – 5500 lekë

► Paketa me transport individual – 4500 lekë

PROGRAMI:

► Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren  06:00.
Nisja nga Durresi ne oren 05:15.
Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe. Vizite ne Tushemisht tek “Teto Ollga”.  Opsionale lundrim me varke ne Drilon. Vizite ne Boboshtice. Dreka e lire me gatime tradicionale ne tavernat e zones.  Mberritja ne Korce pasdreke. Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjtorja e Pare, etj.

Akomodohemi ne hotel ne Korce dhe Voskopoje. Darka do te konsumohet ne hotel. Mbremje e lire.

► Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi drejt Voskopojes. Sapo mberrijme nisim vizitat dhe njohjen me historine e fshatit te Voskopojes. Ecin neper rruget e gurta per te prekur nga afer fshatin me kishat e njohura dhe natyren mbreselenese. Konsumojme dreken me gatime tradicionale dhe me pas nisemi per ne Tirane, Durres  dhe Elbasan. Ndalese gjate rruges se kthimit. Mberritja ne mbremje.

Fundi i sherbimit tone!

NE CMIM PERFSHIHET

– Transporti  komod vajtje – ardhje .
– Mengjesi dhe darka
– Akomodimi ne hotel
– Shoqeruesi Shqiptar

NE CMIM NUK PERFSHIHET

– Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper.

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-1.99 VJEC JANË FALAS
• 2-5.99 VJEC, PËRFITON 15 % ZBRITJE
• MBI 6 VJEC PAGESE E PLOTE

SHENIM

► Akomodimi ne dhome teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1- 3 ditë para.
► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike .

Tour’s Location

Loading Maps

Reviews

 • Oferta Turistike, Udhetime, Pushime, Plazh, Bileta, Hotele Ski

  zovrelioptor

  1 Review
  "Woah! I'm really loving the template/theme of this blog. It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get that "perfect balance" between user friendliness and appearance. I must say that you've done a fantastic job with this. Also, the blog loads extremely quick for me on Firefox. Superb Blog! http://www.zovrelioptor.com/"
  It is really a nice and helpful piece of information. I am satisfied that you shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
  • Gjumi
  • Vendndodhja
  • Sherbimi
  • Pastertia
  • Dhomat
  More Less

  Was this review helpful? 0 like this

1 review on this Tour    Showing 1 to 1

Write a review

 • Gjumi
 • Vendndodhja
 • Sherbimi
 • Pastertia
 • Dhomat

×

Pershendetje!

Mund të na shkruani në WhatsApp ose të dërgoni e-mail në trip2albania@gmail.com

× Na Kontaktoi për Çdo Pyetje?