€56,00

Check Availability

Available
Not Available
Selected
Tour type: Specific Date
Maximum number of people: Unlimited
Location: Valbonë
Rate:

Overview

Mëngjes / Darkë – 6900 Lekë

Mëngjes / Drekë / Darkë – 7900 Lekë

 

VIZITOJME:
1) Liqeni Vau Dejes & Liqeni i Komanit
2) Kanioni i Valbones
3) Liqeni Xhemes
4) Mulliri i vjeter i ujit
5) Lugina e Valbones
6) Ujevara e Valboes
7) Prizren

Nisje 15 GUSHT 
Nisje 22 GUSHT 
Nisje 29 GUSHT 

Nisje 5 SHTATOR

Nisje 12 SHTATOR

Nisje 19 SHTATOR

Nisje 26 SHTATOR

 

 

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 4:10 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)
Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit nga Tirana (Prane stadiumit Dinamo )

 

►PROGRAMI:
👇
Dita e pare
**Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden  i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te tragetit te Komanit.
*Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta  duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”.
*Akomodimi ne Valbone . Me te mberritur do te behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restorantin  e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji.
*Pas drekes kohe e lire per te pushuar.
*Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do te vizitojme Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujvares ku qe aty shfaqet nje pamje piktoreske e Lugines se Valbones.
*Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj !

Dita e dyte
*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë liqenin e Xhemës dhe Mullirin e Vjetër të Ujit, (keshtu quhet nga vendasit), ku per te apasionuarit e fotografise do mrekullohen nga bukurite e Valbones, dhe kanionin e shoshanit me ujin e tij ngjyre blu.
Kthimi do te realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhetimit do jete per ne qytetin e Prizrenit, ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e  qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per kafe dhe shopping ne Prizren
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne.
*Pas vizites ne Prizren, kthimi ne Tirane ne darke.

 

 ——————————————————–
—––Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Valbone – Prizren – Tirane
2. Bileta e tragetit Koman – Fierze
3. Akomodimi 1 nate ne hotel
4. Dreka me gatime tradicionale e dites se pare
5. Darka e dites se pare
6. Mengjes fshati diten e dyte
7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit


——————————————————–
Paisje dhe veshje për një guidë sa më komode:

– Pashaporta  ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
– Atlete të përshtatshme për ecje na mal
– Triko me menge te gjata për në mbrëmje
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkruar ne program
– Rroba Sportive
– Syze dhe krem dielli
– Kapele

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka e dites se dyte ne Prizren
2) Pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 4900 lek

 

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

Tour’s Location

Loading Maps

Tour's Program

Mëngjes / Darkë – 6900 Lekë

Mëngjes / Drekë / Darkë – 7900 LekëVIZITOJME:
1) Liqeni Vau Dejes & Liqeni i Komanit
2) Kanioni i Valbones
3) Liqeni Xhemes
4) Mulliri i vjeter i ujit
5) Lugina e Valbones
6) Ujevara e Valboes
7) Prizren

Nisje 15 GUSHT
Nisje 22 GUSHT
Nisje 29 GUSHT

Nisje 5 SHTATOR

Nisje 12 SHTATOR

Nisje 19 SHTATOR

Nisje 26 SHTATOR

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 4:10 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)
Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit nga Tirana (Prane stadiumit Dinamo )►PROGRAMI:
👇
Dita e pare
**Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te tragetit te Komanit.
*Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”.
*Akomodimi ne Valbone . Me te mberritur do te behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restorantin e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji.
*Pas drekes kohe e lire per te pushuar.
*Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do te vizitojme Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujvares ku qe aty shfaqet nje pamje piktoreske e Lugines se Valbones.
*Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj !

Dita e dyte
*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë liqenin e Xhemës dhe Mullirin e Vjetër të Ujit, (keshtu quhet nga vendasit), ku per te apasionuarit e fotografise do mrekullohen nga bukurite e Valbones, dhe kanionin e shoshanit me ujin e tij ngjyre blu.
Kthimi do te realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhetimit do jete per ne qytetin e Prizrenit, ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per kafe dhe shopping ne Prizren
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne.
*Pas vizites ne Prizren, kthimi ne Tirane ne darke.——————————————————–
—––Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Valbone – Prizren – Tirane
2. Bileta e tragetit Koman – Fierze
3. Akomodimi 1 nate ne hotel
4. Dreka me gatime tradicionale e dites se pare
5. Darka e dites se pare
6. Mengjes fshati diten e dyte
7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit


——————————————————–
Paisje dhe veshje për një guidë sa më komode:
– Pashaporta ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
– Atlete të përshtatshme për ecje na mal
– Triko me menge te gjata për në mbrëmje
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkruar ne program
– Rroba Sportive
– Syze dhe krem dielli
– Kapele

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka e dites se dyte ne Prizren
2) Pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
➤Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 4900 lek——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani per mbrojtjen ndaj virusit Covid19 dhe parandalimin e tij klienti duhet :
– Te kete maska mbrojtese per fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen 1.5 m ndaj stafit apo klienteve te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese nga covid19 klienti do te njoftohet ne kohe .)

Reviews

There is no review

Write a review

  • Sleep
  • Location
  • Service
  • Cleanliness
  • Room(s)

×

Pershendetje!

Mund të na shkruani në WhatsApp ose të dërgoni e-mail në trip2albania@gmail.com

× Na Kontaktoi për Çdo Pyetje?