• Përshkrimi
 • Itinerari
 • Përfshihet në Çmim
 • Nuk Përfshihet
 • Përshtypjet
 • Rezervo
 • FAQ

Lumi i Shalës është lum i cili buron rrëzë Alpeve Shqiptare. Ka një gjatësi prej 37 km prej burimit në majën e Radohinës e deri në Drin. Lumi Shalës dallohet me ujin e tij të veçantë ngjyrë blu e thellë. dhe shkëmbijtë e thepisur duket sikur prekin qiellin. Në lumin e Shalës do gjeni shumë bukuri të cilat është e vështirë të përshkruhen me fjalë.

Nisja nga Tirana në orën 06:00 tek Kafe Flora.

Vazhdimi i udhëtimit drejt liqenit te Komanit. Ndalesa rrugës për të shijuar kafen e mëngjesit.  Në portin e Komanit, pasi të pushojmë pak, do të marrim varkat për të lundruar midis bukurive përrallore që na ofron natyra.

Lumi i Shalës është quajtur ndryshe si Tajlanda shqiptare për shkak të ngjyrës së kaltër, shkëmbinjve të thepisur që e rrethojnë dhe maleve të gjelbëra.

Pas  lundrimit me varkë do të pushojme buzë lumit, midis  bukurisë së natyrës, ku do të konsumojmë drekën dhe do të zhvillojmë aktivitete ujore si noti dhe lojëra të ndryshme për shplodhje dhe argëtim. 

Më pas lundrojmë përseri   drejt liqenit të  Komanit dhe përgatimemi për kthimin.

Te perfshira ne cmimin 2700 leke jane :

Cfare duhet te keni :Veshje Sportive , Atlete, Sandale, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba per nderrese, ushqim, fruta , cokollata, buzeqeshjen. Niveli i Thjeshte qe mund ta beje cdo person i shendetshem
Ushqimi sipas deshires me vete ose tek Restoranti

Shenim — Duhet te keni parasysh qe niveli i liqenit mundet te ndryshoje dhe ne rast se niveli ulet mundet te kemi 20-30 min ecje max pergjate zallit te lumit.
Kjo gje mundet te ndodhe shume ralle por eshte nje ?? Dhe ju duhet te jeni te pergatitur.

 • Transporti vajtje – ardhje
 • Lëvizjet në të gjitha destinacionet
 • Guida gjatë gjithë udhëtimit

Gjithcka qe nuk eshte permendur ne itinerar

 1. :

  Shume e kenaqur

Add a review

 • Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pax
  Price
   
 • Start
  End
  Group (Min-Max) 1 - 40 Pax
  Price 23.0 /Person

No Details Found

×

Pershendetje!

Mund të na shkruani në WhatsApp ose të dërgoni e-mail në trip2albania@gmail.com

× Na Kontaktoi për Çdo Pyetje?