Plazh ne Lefkada, 4 dite dhe 5 dite

UDHËTIME 4 DITORE dhe 5 DITORE

☀☀☀☀NISJET ME 3 NETË / 4 DITË ☀☀☀☀

✦ Nisja 29 Gusht, 
➤➤Çmimi 170 Euro 3 netë / 4 ditë

✦ Nisja 05 Shtator, 12 Shtator
➤➤ Çmimi 170 Euro 3 netë / 4 ditë

☀☀☀☀NISJET ME 4 NETË / 5 DITË ☀☀☀☀

✦Nisja 25 Gusht, 
➤➤ Çmimi 260 Euro 4 netë / 5 ditë

✦ Nisja 01 Shtator, 8 Shtator , 15 Shtator 
➤➤ Çmimi 210 Euro

Programi për Udhetimin 5 Ditor

► DITA PARE – Nisja nga Tirana ne oren 22:00. Ndalesa të shkurtra rrugës. Ne mengjes mberrijme ne Parga. Kohe e lire per plazh dhe per te vizituar qytetin ne oren 15:00 nisemi per ne Lefkada akomodimi dhe darka ne tavernen Makis .

► DITA DYTË – Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. Pas plazhit, konsumojme dreken dhe nisemi per nje vizite ne manastirin e Faneromenis. Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. Pasdite e lire.  Darka ne Taverne.
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire). Nisja 20:30 – 1:00.
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.

► DITA TRETË  – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20€/person) Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel. Darka ne Taverne.

► DITA KATËRT – Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne taverne.

► DITA PESTË –  Mëngjesi në hotel. Me pas nisemi per ne qytetin e Prevezes, aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite te shkurter dhe mund te konsumohet nje frape ne lokalet buze detit. Nisja per ne Janine. Dreka individuale buze liqenit, vizite e shkurter e Janines. Kthimi ne Tirane. Mberritja ne Tirane ne darke.

Mbërritja në Tiranë ne mbremje.

┏━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━┐
➤➤ Në çmim Përfshihen:
✔ Transporti vajtje ardhje sipas programit 
✔ Akomodimi në hotel 3* Alexandros Sea Side Hotel 
https://www.facebook.com/alexandrosseaside
✔ Mëngjeset e hotel bufe dhe darkat ne Taverna Makis me menu greke
✔ Guide në Parga, Prevezë, Lefkada, Janinë
✔ Shoqërues nga agjensia
✔ Taksa e Turistit

➤➤Në cmim nuk përfshihen:
Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
❌Shëtitja me anije, opsionale €20
❌Hyrjet në monumente dhe muzeume.
❌Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
┖━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━┛
Fëmijët
0-2 vjec janë falas;
2-12 vjec, përfiton €20 zbritje; mbi 12 vjec paguan si i rritur.
Nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×

Pershendetje!

Mund të na shkruani në WhatsApp ose të dërgoni e-mail në trip2albania@gmail.com

× Na Kontaktoi për Çdo Pyetje?